Apteki | Laboratoria

System zdalnego monitorowania temperatury dla aptek i magazynów farmaceutycznych dostarcza szczegółowych informacji o temperaturze i wilgotności przechowywania produktów medycznych. Użytkownik jest natychmiast powiadamiany, gdy któryś z kontrolowanych parametrów przekroczy dopuszczalne zakresy.
Ograniczenie psucia się produktów aptecznych
Ograniczenie psucia się produktów aptecznych
Kluczowy personel otrzymuje alerty w czasie rzeczywistym przez e-mail lub SMS, jeśli wilgotność lub temperatura lodówki są poza dozwolonym zakresem.
Monitoruj środowisko z dowolnego miejsca
Monitoruj środowisko z dowolnego miejsca
Dostęp do systemu zdalnego monitoringu 24/7 przez Internet.
Zgodność z przepisami
Zgodność z przepisami
Śledzenie temperatury lodówki pomaga zachować zgodność z zasadami Dobrej Praktyki Przechowywania wymaganej w większości krajów.
Zapobiegaj awariom sprzętu
Zapobiegaj awariom sprzętu
Należy pamiętać o wczesnych znakach ostrzegawczych, które mogą pomóc w zapobieganiu awarii medycznego sprzętu chłodniczego.
Oszczędzaj czas i zasoby
Oszczędzaj czas i zasoby
System zdalnego monitorowania automatycznie śledzi temperaturę i wilgotność, dzięki czemu nie ma potrzeby ręcznego sprawdzania.

Opis systemu zdalnego monitorowania temperatury w aptekach i laboratoriach

SensMax oferuje niezawodny system zdalnego monitorowania temperatury dla aptek i magazynów medycznych, dzięki któremu można skutecznie stwierdzić, czy urządzenia chłodnicze uległy awarii, a tym samym zaoszczędzić pieniądze, unikając zepsucia produktów. Produkty farmaceutyczne bardzo często podlegają przepisom wymagającym przechowywania lub transportu wyrobów w określonej wcześniej temperaturze. System zdalnego monitorowania dla aptek wysyła ostrzeżenia poprzez e-mail lub SMS do personelu, jeśli produkty farmaceutyczne narażone są na temperaturę poza zakresem zalecanym dla ich przechowywania lub transportu.

System monitorowania temperatury jest odpowiedni dla magazynów farmaceutycznych o złożonej infrastrukturze z różnorodnymi obszarami przechowywania, takimi jak magazyny, antresole, sklepienia i klatki, komory chłodnicze, chłodnie i zamrażarki. System monitoringu sprawdza się w szpitalach, aptekach, laboratoriach, bankach krwi i tkanek. Kompaktowa konstrukcja cyfrowych czujników temperatury pozwala na ich zastosowanie nawet w niewielkich pomieszczeniach magazynowych, takich jak mała chłodnia przejściowa, a także wewnątrz chłodni, lodówek i zamrażarek. Do pomiarów w laboratoriach dostępne są czujniki temperatury o wysokiej dokładności. Czujniki te mogą mierzyć temperaturę w zakresie -200℃...+200℃ z dokładnością ±0,1℃ i rozdzielczością ±0,01℃.
 

 

Temperature and humidity monitoring for refrigerators in pharmacies and laboratories

 

 

Jak działa system zdalnego monitoringu?

 

remote temperature and humidity monitoring system for pharmacies and laboratories

 

Do wyboru są dowolne bezprzewodowe czujniki temperatury z listy, które odpowiadają Twoim wymaganiom. Dostępne są wodoodporne czujniki temperatury, czujniki temperatury z sondą lub czujniki temperatury o wysokiej dokładności, których maksymalny zakres pomiaru temperatury wynosi od -200C do +200C. Czujniki bezprzewodowe odczytują parametry temperatury co 5 minut. Dane statystyczne z czujników monitorowania dostarczane do internetowego portalu raportującego za pomocą bramki danych LAN/Internet. Bramka danych posiada wewnętrzną pamięć do krótkoterminowego zapisu, aby uniknąć wycieku danych w przypadku problemów z łącznością internetową. Jedna bramka danych może odczytać statystyki z maksymalnie 250 czujników w zasięgu 150m. 

 

Oprogramowanie do monitorowania temperatury i wilgotności online

 

temperature and humidity monitoring for pharmacies and drug storages

 

Dane statystyczne z czujników temperatury przetwarzane są w portalu raportowania online w odstępie 5 minut. Można sprawdzić aktualne odczyty każdego czujnika temperatury, jak również dane historyczne za dowolny okres. Istnieje możliwość otrzymywania powiadomień e-mail lub SMS, jeśli temperatura lub wilgotność wyjdzie poza zdefiniowany zakres. Oprogramowanie do raportowania online obsługuje indywidualny harmonogram powiadomień dla każdego użytkownika, na przykład jeden użytkownik będzie otrzymywał powiadomienia z magazynu produktów medycznych w dni robocze od 9 do 17, a inny z lodówki z bardzo wrażliwym produktem 24/7 w ciągu 5 minut, gdy któryś z parametrów znajdzie się poza zakresem. Mimo, że system zdalnego monitorowania temperatury w aptekach i laboratoriach wykonuje skomplikowane operacje, jest przyjazny dla użytkownika i łatwy w instalacji.  

 

Urządzenia SensMax

Sprzęt zawarty w tym rozwiązaniu
 
Poproś o więcej informacji