Sklepy spożywcze | Zamrażarki

System zdalnego monitorowania temperatury SensMax SensGuard pomaga zautomatyzować kontrolę temperatury w urządzeniach chłodniczych, mrożących i piekarniczych. Jest to system monitorowania temperatury online z powiadomieniami alarmowymi, gdy temperatura przekroczy dozwolony zakres i różnorodnymi zautomatyzowanymi raportami do użytku wewnętrznego i spełnienia wymogów prawnych.
Zmniejszenie psucia się produktów
Zmniejszenie psucia się produktów
Otrzymuj powiadomienia w czasie rzeczywistym, gdy temperatura lodówki przekroczy dozwolony zakres.
Zadbaj o wizerunek znaku towarowego
Zadbaj o wizerunek znaku towarowego
Zaoferuj swoim klientom najlepsze i świeże produkty, aby utrzymać wizerunek swojego znaku towarowego na wysokim poziomie.
Wykonywanie konserwacji zapobiegawczej
Wykonywanie konserwacji zapobiegawczej
Odkryj problemy z lodówkami, zanim nastąpi awaria sprzętu.
Oszczędzaj zasoby
Oszczędzaj zasoby
Zautomatyzuj proces monitorowania temperatury i pozbądź się ręcznych kontroli temperatury.
Dopasuj zgodność z przepisami
Dopasuj zgodność z przepisami
Uzyskaj wszystkie informacje z czujników temperatury i wilgotności w łatwych w użyciu raportach online.

Opis systemu monitorowania temperatury i wilgotności w chłodniach i zamrażarkach

SensMax oferuje zdalny system monitorowania temperatury i wilgotności SensGuard, który zapewnia kompletny wgląd w temperatury w chłodziarkach. Utrzymywanie optymalnej temperatury w lodówkach i zamrażarkach pozwala na oferowanie klientom świeżej żywności. Jeśli temperatura przekroczy lub spadnie poniżej optymalnego zakresu może dojść do zepsucia żywności. Straty zepsutych produktów, niezgodność z przepisami, awarie sprzętu zwykle powodują dodatkowe koszty. Jeśli czujnik temperatury wykryje, że temperatura w lodówce wyszła poza dopuszczalny zakres, zostaniesz o tym powiadomiony. Zdalne monitorowanie temperatury daje Ci możliwość reagowania na problemy w odpowiednim czasie.

System monitorowania temperatury i wilgotności działa w trybie czasu rzeczywistego i wykrywa problemy we wczesnym stadium. Dla każdego bezprzewodowego czujnika zdalnego monitorowania można ustawić minimalne/maksymalne parametry temperatury i wilgotności, jak również ustawić algorytm odszraniania dla lodówek, aby odfiltrować wzrost temperatury pracy spowodowany czasem odszraniania. Zdalne czujniki temperatury i wilgotności przeznaczone są do stosowania we wszelkich urządzeniach mrożących i chłodzących, a także w ciepłych witrynach i urządzeniach piekarniczych. Można stosować wodoodporne czujniki monitorujące z wbudowaną baterią lub czujniki z wymienną baterią i sondą temperatury. Poniżej znajduje się lista sprzętu zalecanego do tego rozwiązania. 

 

 

 

Jak działa system zdalnego monitorowania?

 

 

System zdalnego monitorowania temperatury i wilgotności SensGuard składa się z trzech elementów - bezprzewodowych czujników temperatury i wilgotności, bramki LAN/Internet oraz oprogramowania do raportowania online. Bezprzewodowe czujniki odczytują wartości temperatury i wilgotności i dostarczają je do oprogramowania do raportowania online co 5 minut. Bezprzewodowe czujniki monitorujące są zasilane bateriami, które działają do 5 lat do kolejnej wymiany baterii. Istnieje możliwość wyboru różnych czujników w zależności od specyfiki projektu. Dostępne są wodoodporne czujniki monitorowania temperatury w standardowych zakresach -20℃...+55℃ z dokładnością ±0,5℃ i dokładnością 0,1℃ lub czujniki temperatury z sondą, które mogą mierzyć szeroki zakres temperatur. Bramka danych zbiera informacje statystyczne z maksymalnie 250 bezprzewodowych czujników monitorujących w zasięgu do 150m. Posiada krótkotrwałą pamięć zapasową, która zapobiega utracie danych w przypadku awarii łączności z internetem. 

 

Oprogramowanie do monitorowania temperatury i wilgotności online

 

Remote monitoring cloud software benefits

 

Portal raportowania online SensWeb wyświetla informacje statystyczne dla każdego czujnika temperatury i wilgotności lub grupy czujników. Można ustawić dozwolone minimalne/maksymalne zakresy temperatury i wilgotności oraz otrzymywać powiadomienia, jeśli któryś z parametrów je przekroczy. Istnieje możliwość wgrania mapy obiektu i umieszczenia na niej czujników, co ułatwia identyfikację problemów w wybranych chłodniach. Istnieje możliwość skorzystania z funkcji DigitalFilter, która pomaga obliczyć rzeczywistą temperaturę produktu w zamrażarce i uniknąć alarmów spowodowanych krótkotrwałymi przekroczeniami temperatury, gdy klient otwiera drzwi lodówki, aby wyjąć produkt.

Można ustawić indywidualne powiadomienia e-mail lub SMS (opcjonalnie) dla każdego używanego systemu w zależności od jego roli w firmie. Niedrogie czujniki temperatury i wilgotności, przetwarzanie danych w czasie rzeczywistym, kontrola parametrów minimum/maksimum, ustawienia odszraniania, elastyczne powiadomienia, czujnik na mapie, funkcja DigitalFilter, historia zdarzeń, eksport danych oraz środowisko wielu użytkowników sprawiają, że system monitorowania SensGuard jest wygodny do stosowania w różnych projektach łańcucha chłodniczego.

 

Zrzuty ekranu oprogramowania do raportowania w chmurze

  

Broszury systemu zdalnego monitorowania temperatury

SensGuard_Temperature_control_leaflet_ENG_food_shop (PDF)  

SensGuard_Temperature_control_ENG_presentation_food_shop (PDF)  

 

Urządzenia SensMax

Sprzęt zawarty w tym rozwiązaniu
 
Poproś o więcej informacji