SensMax to europejski projektant i producent wysokiej jakości rozwiązań dla biznesu.
O nas.

W 2010 roku trójka ludzi spotkała się z pomysłem, aby rozpocząć produkcję wysokiej jakości, łatwych w obsłudze, bezprzewodowych urządzeń przemysłowych. W tamtym czasie była tylko jedna wizja wszystkich zasobów, ale stała się ona fundamentem przyszłej firmy. Przez 2 lata trwały żmudne, ale bardzo istotne prace przygotowujące do jej startu.

2012 roku firma została zarejestrowana i przyjęła nazwę SensMax. Pierwszym produktem, z którym SensMax wszedł na rynek, był manualny system zliczania osób. Okazało się, że system ten cieszył się dużym zainteresowaniem, ale szybko okazało się, że konieczne jest jego całkowite zautomatyzowanie, tak aby usunąć "czynnik ludzki" i znacznie ułatwić zbieranie danych z różnych obiektów.

2013 rok. Pojawia się system PC Pro. Błyskawicznie podbija on serca wielu firm. Jednak jego świetność nie trwa długo  i już w

2014 roku ukazały się czujniki S1 Pro, LR, SLR; D3 Pro, LR, SLR oraz kolektor TCPIP Pro, LR, SLR.
Modele te okazały się tak skuteczne i łatwe w obsłudze, że nadal są najlepiej sprzedającymi się urządzeniami dla małych lokali i małych firm. Montaż w ciągu jednej minuty, całość gotowa do użycia, praca na prostych bateriach przez 2 lata oraz mnóstwo ciekawych i przydatnych raportów, czyli to, co menedżerowie z wielu krajów kochają najbardziej, kupując ten system do swojego arsenału jako narzędzie do zarządzania biznesem.
Oczywiście system ten był wielokrotnie aktualizowany, ulepszany, wprowadzano coraz to nowsze komponenty, ale to co najważniejsze pozostaje niezmiennie - szybka instalacja, dokładność zliczania, liczne raporty i oczywiście to wszystko bez kabli!
Zero kabli.
Takie hasło przyświecało firmie SensMax od dawna, ponieważ rynek bardzo mocno się rozwijał, a przedsiębiorstwa potrzebowały rozwiązania, które nie wymagało dużych nakładów, ani pieniężnych, ani ludzkich.
W drugiej połowie roku 2014 do sprzedaży trafia system bezprzewodowych alarmów. Innowacyjne rozwiązanie w systemie zabezpieczeń, którego sercem jest innowacyjny czujnik optyczny zastępujący klasyczny czujnik kontaktronowy.

2015 rok. Rok oprogramowania!!! Właśnie w tym roku pojawia się wiele nowych raportów, modernizowane i aktualizowane są serwery i sieci WEB. Oprogramowanie to najważniejsza rzecz w każdym systemie, czy to systemie zliczającym, czy systemie monitoringu. To właśnie dzięki raportom z różnych systemów SensMax wszyscy nasi klienci mogą udoskonalać i wpływać na swój biznes. Oprogramowanie powinno być nowoczesne, szybkie, wygodne i intuicyjne. Dzięki oprogramowaniu SensMax każdy przedsiębiorca widzi informacje zwrotne ze swojej firmy. 
SensMax inwestuje wiele wysiłku i pieniędzy, aby oprogramowanie było zawsze nowocześniejsze i wygodne. Często wprowadza nowe raporty, w zależności od wymagań rynku i potrzeb firm. 
SensMax zatrudnia najlepszych programistów, którzy nie boją się innowacji i eksperymentów.
Jednak rok 2015 to nie tylko rozwój oprogramowania. W 2015 roku został wprowadzony na rynek system monitoringu. W sprzedaży pojawiły się takie produkty jak SensGuard MCP9808, SensGuard ENS210. Firma SensMax przestaje być firmą produkującą tylko systemy do zliczania osób, a zaczyna produkować inne ciekawe i potrzebne rozwiązania dla biznesu.

2016 rok. Pojawia się wiele zapytań o zliczanie osób poprzez kamery wideo. Rozpoczyna się rozwój systemu zliczania poprzez monitoring wizyjny. Jednak ten projekt nie był przeznaczony do publikacji. Założyciele SensMax mają zawsze duże wymagania co do jakości i dokładności liczenia. Każdy produkt przechodzi tysiące testów zanim trafi do sprzedaży. Przed każdym produktem stawiane są bardzo wysokie wymagania. Podczas opracowywania kamer wideo, zespół SensMax zdał sobie sprawę, że niemożliwe jest stworzenie kamery, która byłaby precyzyjna w liczeniu, nie wymagałaby odpowiedniego oświetlenia lub innych niuansów, a jej instalacja zajęłaby nie więcej niż 5-10 minut! Tego nie da się zrealizować żadną kamerą wideo. Projekt został zamknięty. Ale właśnie w tym momencie główny inżynier firmy SensMax wpadł na pomysł! Pomysł, który całkowicie zmieni podejście do systemu zliczania osób. Firma SensMax zaczęła realizować ten pomysł. Jednak więcej o tym nieco później, pomysł ten będzie towarzyszył firmie przez wiele kolejnych lat....

2017 rok. W sprzedaży dostępne są następujące produkty: SensGuard DS1820 z sondą, SensGuard PT 100 zsondą, SensGuard PT 100 HA z sondą. Rynek wymaga od sprzedającego jakości, jakości w obsłudze, jakości w reklamie itp. Menedżerowie zaczęli zwracać uwagę na szkolenie personelu i jakość obsługi. Do pomocy w tym trudnym zadaniu przybywa czujnik ankietowania klientów SensMax. Raporty są zintegrowane z systemem zliczania osób SensMax. Staje się to bardzo wygodnym i niedrogim narzędziem kontroli jakości.

2018 rok. Firma modernizuje wiele systemów. Poszerza listę rynków zbytu. W tym samym roku zostaje zakończona rozbudowa i rozpoczyna się masowa produkcja kolektorów WiFi LR / SLR.

2019 rok. Stał się on trudnym rokiem dla wielu firm. Niespodziewanie wybuchająca epidemia wirusa z łatwością zniszczyła wszystkim zwyczajny tryb życia, zrujnowała wiele planów. SensMax zdał sobie sprawę, że konieczne jest pilne wprowadzenie zmian i dostosowanie się do zmiany rynku. Powstały raporty ONLINE: Raport Live, Raport Go-Stop. Raporty te pomagały wielu firmom w walce z wirusem, poprzez ograniczenie liczby klientów w sklepach.

2020 rok. Pamiętasz jak w 2016 roku główny inżynier SensMax miał w głowie pomysł? Tak, żył on z nim przez te wszystkie lata i bynajmniej nie żył tak po prostu, ale udało mu się go zrealizować. Tak, to właśnie w 2020 roku pomysł ten został urzeczywistniony. Firma wprowadza do sprzedaży czujnik TAC-B. Innowacyjny produkt o wysokiej dokładności zliczania, któremu nie straszne jest światło, mgła i inne niuanse, które limitują kamerę wideo.

2021 rok. Kontynuowane są prace nad rozwojem czujnika TAC-B. Technologia ta ma bardzo szeroki zakres zastosowań. Pozwala nie tylko na zliczanie osób, ale również śledzenie różnych obiektów w przestrzeni, mierzenie ich prędkości, klasyfikację itp. Pojawia się system OFFLINE, a do sprzedaży trafiają wyświetlacz LED zintegrowane z systemami SensMax. Rynek narzuca oszczędność energii. Wszystkie systemy SensMax mogą być zasilane energią słoneczną. Okazuje się, że jest to gotowe i wygodne rozwiązanie dla miejsc, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej.

2022 rok. TAC-B 3D trafi do sprzedaży. Jeszcze większa precyzja i jeszcze więcej możliwości zastosowania.

2023 rok. W tym roku chcielibyśmy zrealizować tak wiele pomysłów! Wdrożenie protokołu MQTT do systemu monitorowania. Rozwój systemu bezprzewodowego alarmu.
Podsumowując, pragnę zaznaczyć, że to tylko niewielka część tego, co działo się w SensMax na przestrzeni lat. I oczywiście będę starała się uzupełniać tę listę i informować Was na bieżąco!
Chcę powiedzieć wszystkim, którzy pracują w SensMax, wszystkim partnerom i sprzedawcom, wszystkim, którzy z nami zaczynali, wszystkim, którzy z jakiegoś powodu nas opuścili, wszystkim WAM bardzo dziękuję!
Jesteście częścią tej historii. Bez Was nie byłoby firmy SensMax... albo nie byłaby tak odważna, zdecydowana, taka, która ze śmiałością uczy się wszystkich nowych rzeczy i zawsze chętnie podejmuje nawet najbardziej kreatywne pomysły! 


Dziękujemy!
Zhenia Fivchuk 
Założycielka SensMax


 

 
Poproś o więcej informacji